Користь меду та відмінність від штучного

Мед – смачний, корисний і пісний продукт. Отримують його з нектару квітів, який збирають бджоли. У зобику бджоли нектар змішується з секретом слинних залоз, до складу якого входять кислоти і ферменти – так отримується мед. Після цього він відкладається в воскові стільники. Мед – це один з основних продуктів, який ми отримуємо від бджіл. Довгий час це був єдиний солодкий продукт для людей. Зараз є різні замінники меду, але його цінні і лікарські властивості замінити практично неможливо. Продукт бджільництва мед є цілим комплексом корисних і поживних елементів, які відіграють важливу роль в організмі людини. У меді багато різних речовин, але в основному глюкоза і фруктоза (35% і 40% відповідно), кажуть лікарі-дієтологи. Загалом же до складу меду входить до 70 різних корисних речовин. Основні поживні речовини – цукри, білки, вітаміни, мінерали, ферменти.

Ферменти, що містяться в меді, сприяють травленню, стимулюють секреторну функцію шлунка і кишечника, покращують засвоювання їжі.

У дітей, людей похилого віку, а також при різних захворюваннях в організмі мало виробляється ферменту амілази. Тому в багатьох країнах мед широко використовують у харчуванні школярів, військових, спортсменів. Органічні кислоти меду теж позитивно впливають на процеси травлення. Вони покращують апетит, секреторну функцію слизової оболонки шлунка.

Мед входить до складу багатьох ліків як у традиційній, так і в народній медицині.
В його складі є:

  • Вітаміни: В2, РР, С, В6, пантотенова кислота, вітамін Н (біотин), фолієва кислота, вітаміни К і Е.
  • Мінерали: кальцій, натрій, магній, залізо, йод та ін.
  • Органічні кислоти: яблучна, винна, лимонна, молочна, щавлева.
  • Як відрізнити неякісний мед?

    • Спосіб 1: Зачерпнути мед ложкою і перелити його в іншу ємність. Якщо мед ллється рівною, непервною “ниткою”, то він якісний. Також хороший мед «намотується» на ложку, а не стікає.
    • Спосіб 2: Вмочити в мед простий м’який олівець. Якщо мед потемніє від графіту, значить, неякісний.
    • Спосіб 3: Розтерти мед між пальцями. Натуральний перетворюється на однорідну білясту масу, ненатуральний – залишає нерозчинні крупинки.
    • Спосіб 4: Підігріти мед. Натуральний буде пахнути, підробка – ні.
    • Спосіб 5: Заправити медом чай. Якщо мед – підробка, то залишить в чаї муть і осад.

    Скільки меду корисно?

    Певної дози меду, яку можна було б радити з’їдати, не існує. Іноді достатньо 1-2 чайних ложок, іноді можна з’їсти і більше.
    Слід лише враховувати, що мед – це висококалорійний продукт. У 100 г меду – 315 ккал.
    Протипоказаний мед при алергічних реакціях на мед і продукти бджільництва, а також небажаний при цукровому діабеті.
    Одними з кращих сортів вважають світлий мед, мед з різнотрав’я високогір’я.

    Мед з пасіки «Медового двору» – карпатський гірський найвищої якості, оскільки зібраний бджолами у екологічно чистій зоні Карпат на природному різнотрав’ї.