Лікувальні властивості перги
Лип 26, 2022
4573 переглядів
Перга – це бджолине обніжжя, законсервоване медово-ферментним способом, що досягається складанням і ущільненням зібраного пилку в стільники, після молочнокислого бродіння. Пергу ще називають бджолиним хлібом.
На відміну від меду, перга дуже насичена вітамінами. На відміну від пилку і обніжжя, перга може зберігатися роками, майже не втрачаючи своїх поживних і лікувальних властивостей. Вона використовується бджолами-годувальницями. Поїдаючи пергу, вони за допомогою глоточних залоз виробляють маточкове молочко, яким вигодовують молодих личинок і матку.
До складу перги входять вітаміни, амінокислоти і ферменти, які мають високу біологічну цінність, антимікробні властивості і є безпечними анаболіками.
Одну половину обніжжя переробляють молоді бджоли відразу, а іншу складують в осередки бджоли-збирачі. Осередки заповнюються обніжжям на 0,4-0,8 глибини. Після консервації пилку залишаються кінцеві продукти бджільництва перга. Перга набагато стерильніша, ніж пилок і вона переробляється і засвоюється краще від нього.
Антибіотичні властивості перги в три рази перевершують властивості пилку, а також поживна цінність її вища за пилок. Для профілактики і з лікувальною метою перга застосовується або в чистому вигляді, або в суміші з медом. Людям перга на смак подібна до житнього хліба, змішаного з медом.
Має загальнозміцнюючу дію і сприяє відновленню енергетичних ресурсів організму людини, перга істотно знижує ризик розвитку і підвищує ефективність лікування:
- Харчових отруєнь та інших видів інтоксикацій
- Атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, дистрофії міокарда, артеріальної гіпертонії, артеріальної гіпотонії
- Тромбозів, тромбофлебітів, варикозного розширення вен
- Гепатиту, жовчнокам’яної хвороби, холециститу, гастриту, колітів, дисбактеріозу, виразки шлунка, дванадцятипалої кишки та інших захворювань травної системи
- Аденоми простати, простатиту, чоловічої безплідності та інших захворювань чоловічої сечостатевої системи
Залізодефіцитної анемії, лейкемії - Вегето-судинної дистонії, захворювань нервової та ендокринної систем
- Респіраторних захворювань (ГРЗ (в тому числі спричинених вірусом грипу), туберкульозу легень, бронхіальної астми, бронхіту, ангіни, ларингіту, фарингіту та ін.)
- Дерматологічних захворювань (псоріазу, нейродерміту, екземи тощо.)
- Захворювань нирок
- Захворювань органів зору
- Захворювань жіночої статевої системи
Показаннями до вживання перги також є:
- Порушення кровопостачання головного мозку, погіршення пам’яті
- Депресивні стани, синдром хронічної втоми
- Імунодефіцитні стани
- Підвищені фізичні, розумові та психоемоційні навантаження
- Анорексія, гіпотрофія і порушення травлення у дітей
Регулярне вживання перги також рекомендується:
- У період відновлення після перенесеного інфаркту або інсульту
- Онкологічним хворим в період відновлення після курсів хіміо- і променевої терапії
- У складі комплексної програми зміцнення імунітету
- У складі комплексної програми боротьби з алкогольною чи наркотичною залежністю
Літнім людям – для активізації обмінних процесів, профілактики хвороби Альцгеймера та інших «вікових» захворювань головного мозку
Вагітним і годуючим груддю жінкам (перга підвищує рівень гемоглобіну у вагітних, благотворно впливає на розвиток плода, попереджає розвиток післяродової депресії, сприяє поліпшенню лактації).