Властивості бджолиного воску

Властивості бджолиного воску

Другий за призначенням продукт бджільництва – це віск, який володіє безліччю бактерицидних властивостей. Віск використовують для лікування ран і опіків, запальних процесів на шкірі, при лікуванні виразок.

Бджолиний віск

ця тверда речовина з характерним запахом і кольором: від білого до жовто-бурого. Він виробляється робочими бджолами, точніше їх восковими залозами.

Найбільшого свого розвитку такі залози досягають у віці 12-18 днів у молодих бджіл. Якщо бджола добре харчується свіжим пилком і медом, то і віск вона виділятиме в достатній кількості. Для того, щоб отримати один кілограм воску, потрібно три з половиною кілограми меду. Припиняють будувати стільники і виділяти віск бджоли тоді, коли готуються до роїння або коли пропадає матка.

Народна медицина з давніх часів використовує стільниковий мед для лікування багатьох захворювань. Стільниковий мед жують разом із стільниками, а стільники переважно складаються з воску. Жування воску підвищує обмін речовин, викликає сильне слиновиділення і, як наслідок, підвищує секреторну і моторну функцію шлунка, добре очищає органи дихання. Зуби при цьому очищаються від нальотів, зміцнюються ясна, зцілюється слизова ротової порожнини, виліковується нежить.

Рекомендації щодо медичного застосування:

При гаймориті, астмі, сінній лихоманці рекомендують жувати щогодини протягом 15 хвилин по 1/2 чайної ложки стільникового меду або забрусу. Залишки воску спльовують, але якщо його проковтнути, нічого страшного не станеться, оскільки віск не засвоюється організмом людини. У воску міститься каротин і вітамін А, тому його застосовують при лікуванні деяких шкірних захворювань: стоматиту, гінгівіту, глоситу, ангіни та ін.

Зміст

Вам може бути цікавим